Gjykata

Policia

Tiranë – Digjen katër makina në garazhin e një pallati në...

4 makina janë djegur në garazhin e një pallati në ndërtim në Tiranë ditnë e sotme. Fillimisht është djegur një makinë, si pasojë më...

Prokuroria

A e kompromenton thellimin e hetimit të Tires tek sanatoriumi, prokurori...

A e kompromenton thellimin e hetimit të Tires tek sanatoriumi, prokurori bashkëshort i deputetes së PS ? Pak dite me pare opinioni publik u shokua...
4,937FansLike
2,470FollowersFollow
87SubscribersSubscribe
- Denonco-

Të fundit

Vritet në qender të Tiranës bosi i heroinës Behar Sofia

Vritet në qender të Tiranës bosi i heroinës Behar Sofia Një attentat i sofistikuar ka ndodhur mëngjesin e sotëm në bulevardin “Dëshmorët e kombit” ...

Tiranë – Digjen katër makina në garazhin e një pallati në ndërtim

4 makina janë djegur në garazhin e një pallati në ndërtim në Tiranë ditnë e sotme. Fillimisht është djegur një makinë, si pasojë më...

Ekskluzive- arrestohet 29 vjeçari që përndiqte dhe kërcënonte Luana Vjollcën (emri)

Ekskluzive- arrestohet 29 vjeçari që përndiqte dhe kërcënonte Luana Vjollcën (emri) Luana Vjollca prej disa muajsh ka qenë në një situatë të rëndë emocionale për...

“Gentian Myrta grabit dhe shkatërron pyllin e Prushit në Vaqarr”

Gentian Myrta grabit dhe shkatërron pyllin e Prushit në Vaqarr” Një denoncim i bërë nga banorët e prushit në njësiën administrative vaqarr po zvarritet prej...

Siguria Rrugore

Vetingu

Apeli gjen probleme në hetimin e KPK për ish-prokurorin Ferdinad Elezi

Kolegji i Posaçëm i Apelimit i tërhoqi vëmendjen KPK-së për hetimin e cekët ndaj ish-drejtuesit të Prokurorisë së Apelit Durrës, Ferdinand Elezi, por e...

Ish-gjyqtarit Astrit Haxhialushi i ndalohet rikthimi në drejtësi

Kolegji i Posaçëm i Apelimit vlerësoi se kur ish-gjyqtari i Apelit të Tiranës dha dorëheqjen nga detyra, duhej të kishte konsideruar edhe pasojat juridike...

Ish-anëtarja e Gjykatës së Lartë,Evelina Qirjako kërkon pezullimin e gjykimit për statusin në Kolegj

Ish-anëtarja e Gjykatës së Lartë, Evelina Qirjako kërkoi pezullimin e procesit në KPA, derisa Gjykata Administrative e Apelit të dalë me një vendim për...

Prokurori Pelivan Malaj akuzon KPK se fshehu një provë të tij

Prokurori Apelit Vlorë, Pelivan Malaj kërkoi përjashtimin e trupës gjykuese duke pretenduar se nuk ishte konsideruar dhe pasqyruar në raportin e hetimit administrativ një...

Ish-gjyqtarja Eneida Civici akuzon KPK-në, por Kolegji i rrëzon ankimin

Ish-gjyqtarja Eneida Civici akuzoi Komisionin e Pavarur të Kualifikimit se kishte cenuar të drejtat e saj dhe të bashkëshortit gjatë procesit të rivlerësimit. Kolegji...

Video

VIDEO- Momenti i aksidentit tek RTSH, shpeton mrekullisht kalimtarja

VIDEO- Momenti i aksidentit tek RTSH, shpeton mrekullisht kalimtarja. Ky është momenti i aksidentit të ndodhur sot tek kryqëzimi i Radio Televizionit Shqiptar . Nje automjet...