Lista e Plote e kandidatëve të PS-së – 10 zonja do të jenë të parat në listat e12 qarqe (zbuloni emrat)

Kryeministri Edi Rama prezantoi emrat që do të kryesojnë listat e Partisë Socialiste në zgjedhjet e 25 Prillit 2021 . Ata që do të kryesojnë lista janë vendosur pa asnjë debat.

“Shqipëria, e ardhmja jonë”/ Publikohet slogani i PS-së në zgjedhjet e 25 prillit

Rama u shpreh se këtë herë e ka ndryshuar skemën dhe vendet e para do t’i lihen të rinjve, grave dhe vajzave.

1.Tiranë – Najada Çomo-Luljeta Bozo

Lista e Plote:

 1. Luljeta Bozo
 2. Najada Çomo
 3. Ervin Bushati
 4. Ogerta Manastirliu
 5. Arben Ahmetaj
 6. Ulsi Manja
 7. Etilada Gjonaj
 8. Arben Pëllumbi
 9. Elisa Spiropali
 10. Belind Balluku
 11. Toni Gogu
 12. Etien Xhafaj
 13. Ermonela Felaj
 14. Xhemal Qefaliaj
 15. Fidel Ylli
 16. Klotilda Ferhati
 17. Alqi Bllako
 18. Eduart Shalsi
 19. Pandeli Majko
 20. Plarent Ndreca
 21. Mimi Kodheli
 22. Dallendyshe Bici
 23. Fatmir Xhafa
 24. Ylli Shehu
 25. Alfred Mmuharremi
 26. Romina Kuko
 27. Edmond Rushi
 28. Spartak Braho
 29. Klodeta Dibra
 30. Ornaldo Rakipi
 31. Bora Muzhaqi
 32. Eljo Hysko
 33. Vaid Shaba
 34. Kledina Skendo
 35. Halit Valteri
 36. Tahir Muhedini

Vlorë:

 1. Pranvera Resulaj
 2. Anduel Tahiraj
 3. Vullnet Sinaj
 4. Anila Denaj
 5. Niko Kuri
 6. Ilir Metaj
 7. Damian Gjiknuri
 8. Edi Rama
 9. Teuta Rama
 10. Ervis Mocka
 11. Alket Hyseni
 12. Laura Ferhati

2.Durrës – Milva Ekonomi

 1. Milva Konomi
 2. Alban Xhelili
 3. Jurgis Çyrbja
 4. Klodiana Spahiu
 5. Ilir Ndraxhi
 6. Rrahman Rrahja
 7. Lefter Koka
 8. Edi Rama
 9. Ana Dhamo
 10. Artan Bitri
 11. Kejda Bejaj Ferra
 12. Arkend Balla
 13. Denis Deliu
 14. Klementina Meçe
 15. Erjon Meka

3.Lezhë – Lindita Nikolla

 1. Lindita Nikolla
 2. Eduart Ndreca
 3. Shpresa Marrnoi
 4. Gentian Malotaj
 5. Benard Balaj
 6. Eueda Molla
 7. Erjola Ndoci
 8. Gjon Ndoci
 9. Lina Guri

4.Gjirokastër –Mirela Kumbaro

1.Mirela Kumbaro Furrxhi
2.Laert Duraj
3.Bledar Çuci
4.Artemis Malo
5.Kosta Garo
6.Kjara Adhami

5.Elbasan – Evis Kushi

 1. Evis Kushi
 2. Klevis Xhoxhi
 3. Besjan Ajazi
 4. Desantila Tahiraj
 5. Sajmir Hasalla
 6. Florenc Spaho
 7. Luan Duzha
 8. Taulant Balla
 9. Albana Hana
 10. Enver Rroshi
 11. Briseida Gjoza
 12. Marsida Hyseni
 13. Shkëlqim Bullari
 14. Kristaq Skënderi
 15. Endri Pepa

6.Fier – Erion Braçe

 1. Erion Braçe
 2. Petro Koçi
 3. Lindita Buxheli
 4. Bashkim Fino
 5. Baftiar Zeqo
 6. Antoneta Dhima
 7. Bujar Çela
 8. Ismet Beqiraj
 9. Tatjana Pirro
 10. Gramoz Ruçi
 11. Robert Bitri
 12. Mirza Petushi
 13. Arber Arapi
 14. Sokol Krasniqi
 15. Esiola Hoxha
 16. Erges Krakolli
 17. Adela Hysenaj
 18. Nimet Musai
 19. Mirela Kumbaro Furrxhi
 20. Laert Duraj
 21. Bledar Çuci
 22. Artemis Malo
 23. Kosta Garo
 24. Kjara Adhami

7.Shkodër – Edona Bilabi

 1. Edona Bilali
 2. Paulin Sterkaj
 3. Benet Beci
 4. Ilir Beqaj
 5. Frrok Gjini
 6. Lela Bërdica
 7. Pal Peraj
 8. Kristian Shkreli
 9. Diana Muriqi
 10. Jona Leqejza
 11. Alda Mema
 12. Kabir Fishta

8.Kukës – Greta Duraku

 1. Gerta Duraku
 2. Petrit Malaj
 3. Halim Dauti

9.Vlorë – Pranvera Resulaj

 1. Pranvera Resulaj
 2. Anduel Tahiraj
 3. Vullnet Sinaj
 4. Anila Denaj
 5. Niko Kuri
 6. Ilir Metaj
 7. Damian Gjiknuri
 8. Edi Rama
 9. Teuta Rama
 10. Ervis Mocka
 11. Alket Hyseni
 12. Laura Ferhati

10.Korçë – Eni Zake

 1. Eni Zaka
 2. Ilirian Pendavinji
 3. Blerina Gjylameti
 4. Ilir Topi
 5. Olta Xhaçka
 6. Niko Peleshi
 7. Edlira Bode
 8. Bledi Çomo
 9. Besa Spaho
 10. Dhora Dajko
 11. Arian Jaupllari
 12. Vasil Sterjovski

11.Dibër – Lavdrim Krashi

 1. Lavdim Krrashi
 2. Aurora Marra
 3. Dionis Ymeri
 4. Melaim Damzi
 5. Spartak Koltraka
 6. Anisa Gjika

12.Berat – Hatixhe Konomi

 1. Hatixhe Konomi
 2. Bardhyl Kollçaku
 3. Fadil Nasufi
 4. Nasip Naco
 5. Blendi Klosi
 6. Sara Satka
 7. Jurgen pushi
 8. Klajdi Qama
 9. Rabushe Hoxha

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here