Dallendyshe Bici e IKMT-së kandidate per deputete por ja kush e zevendeson

Dallendyshe Bici e IKMT-së kandidate per deputete por ja kush e zevendeson

Nje nga drejtoreshat me te qendrueshme ne qeverine e Edi Rames, Dallendyshe Bici nuk do te jete me ne krye te inspektoriatit kombetar te mbrojtjes se territorit.

Siç eshte bere me me dije edhe me heret ajo do te kandidoje nen siglen e PS socialiste per deputete.

Por gjate ketyre diteve ku ajo do te jape doreheqjen jane lakuar disa emra qe do ta zevendesojne ne postin e rendesishem per “luften” kunder ndertimeve pa leje.

Sosnews ka mesuar nga burime te sigurta se emri qe pritet ta zevendesoje esht Ajet Zyberi ish drejtor i policise se Korçes ne kohen kur minister i brendshem ishte Saimir Tahiri.

Zyberi ka disa vite qe esht liruar nga policia e shtetit ndersa me ndryshimet e fundit ligjore IKMT ka kaluar ne varesi ne ministrise se brendshme dhe emerimi i Zyberajt mesa duket eshte propozim i ministrit te brendshem Bledi Çuçi./ sosnews.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here