Dy molotov të vendosura tek hyrja e xhamisë së namasgjasë në kryeqytet.

Burime të policisë bëjnë me dije se dy bomba artizanale me Molotov janë hedhur mes parlamentit dhe hyrjes së namasgjasë në Trianë. Sipas të dhënave asnjëra prej tyre nuk ka shpërthyer. Sosnews sjell pamjet nga vendngjarja.

Tiranë/Informacion paraprak policor

Më datë 17.05.2020, rreth orës 22:40, në tortuar, para hyrjes për në Parlament, në kryqëzim me rrugën e Elbasanit, janë konstatuar të paplasura (të padjegura), dy shishe me lëndë djegëse.

Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Më datë 17.05.2020, rreth orës 22:40, në tortuar, para hyrjes për në Parlament, në kryqëzim me rrugën e Elbasanit, janë konstatuar të paplasura (të padjegura), dy shishe me lëndë djegëse molotov.

Posted by SOS News on Sunday, 17 May 2020

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here