Vetingu në polici/Ja kokat e para që dorëhiqen para procesit

Ashtu si në rradhët e prokurorëve dhe gjyqtarëve që dhanë dorëheqjen për ti’u shmangur vetingut edhe në rradhët e policisë disa drejtues policie kanë...

Arben Ndoka me makinë të blinduar, pasi i vranë vëllain

Më shumë se 10 ditë  pas vrasjes së Aleksandër Ndokës, një ngjarje që tronditi qytetin e Lezhës, policia ende nuk ka një pistë konkrete...

Investigim/Zyrtari i lartë i Policisë i dënuar në Itali për vjedhje dhe falsifikim

Dritan Xhindoli ky që shihni në këtë foto ish-drejtues i lartë i Policisë së Shtetit tashmë është arrestuar. Ai është dënuar me 10 vite burg...

Foto ekskluzive e vrasësit në kërkim, Artan Koçeku ekzekutoi Angjelin Shkambin

Angjelin Shkambi u ekzekutua për një borxh prej 30 mijë eurosh që ia kishte dhënë disa vite më parë një miku i tij Artan...
video

Video ekskluzive- Ja si qëllohen me armë banorët nga shpërndarësit e drogës në...

Një ngjarje e rëndë ndodhi mbrëmjen e 12 shtatorit në rrugën 5 Maji në kryeqytet. Dy persona të armatosur qëlluan mbi disa prej banorëve të...

Të pathënat e një operacioni/ Nipat e ish-deputetit Ndoka të lidhur me hashashin e...

Arrestimi i 6 personave dhe shpallja në kërkim e 2 të tjerëvë të shtunën e 16 qershorit kaloi pa u vënë re dhe pa...

Pista e mundshme/Përplasja e fiseve Ndoka-Kola

Në një kohë që policia është ende në analizë për vrasjen e vëllait të ish deputetit Ndoka, një tjetër pistë po zien në korridoret...

“Game of Thrones” për Ardi Veliun dhe prapaskenat e konkursit për gradën

Lëvizjet e fundit në polici me hapjen e konkursit për gradën “drejtues i parë” po nxjerrin më shumë në pah koordinimin mes kryeministrisë dhe...
video

Ekskluzive-Video e papublikuar e grabitjes në Rinas dhe pamja e re e Admir Muratajt

Kur kanë kaluar më shumë se 6 muaj nga grabitja e blindit me para në rrugën e Rinasit (09 shkurt 2017) dhe arrestimi i...

Muhamet Rrumbullaku kreu i ri i SHÇBA, largohet Anila Trimi

Që prej ditës së sotme Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat ndaj policisë (SHÇBA) do të ketë një tjetër drejtues. Sosnews.al ka mësuar se...

Stay connected

4,936FansLike
2,283FollowersFollow
87SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Të fundit

Ylli Ndroqi në telashe me drejtësinë! SPAK vendos sekuestron për 26 pasuri

Me kërkesë të SPAK, Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, vendosi sekuestrimin e 26 pasurive të Ylli...

Tre të plagosur nga rrjedhja e gazit në Elbasan

Tre persona mbetën të plagosur në Elbasan paraditen e kësaj të mërkure, si pasojë e rrjedhjes së gazit. Ngjarja ndodhi në një kompani private...

Gjin Gjoni ikën vetë!

Gjyqtari i Gjykatës së Apelit në Tiranë, Gjin Gjoni i ka paraqitur të hënën dorëheqjen e parevokueshme Këshillit të Lartë Gjyqësor, duke shmangur përballjen...