Policia Rrugore: masat që duhet të merrni gjatë fundjavës

Policia rrugore ka vendosur mbi 1500 masa administrative dhe ka pezulluar më tepër se100 leje drejtimi, për parakalim të gabuar. Këto masa kanë edhe si...
video

Kamza si Napoli, plehrat pushtojnë qytetin  

Vetëm 7 kilometra  larg nga kryeqyteti, në veriperëndim të tij, shfaqet një gjigand vilash e investimesh pafund që mban emrin Kamëz. Sa e re e...

Policia gjobit autobuzët e turistëve në Tiranë

Të parkosh në Tiranë është zakonisht mision i pamundur. Kjo jo vetëm sepse nuk ka vende të lira por nëse mundohesh të parkosh aq...

Vrau ne 97’, ekstradohet ne Shqiperi Levent Bregu

Interpoli ekstradoi nga Belgjika në Shqipëri një 40 vjecar nga Berati pasi ishte dënuar me 17 vite heqje lirie për vrasje. Levent Bregu në vitin...

Ismail Morina rrezikon ekstradimin në Serbi

Ismail Ballist Morina, vazhdon të rrezikojë që të ekstradohet në Serbi ku mund t’i nënshtrohet përndjekjes, persekutimeve apo diskriminimeve politike. Ministri i Drejtësisë, Gazment Bardhi...
video

Futja e drogës në burgun e Durrësit, 1 milion lekë fitime në ditë

Futja e lëndëve narkotike në burgun e Durrësit, kryhej në mënyrë të organizuar. Ky fakt është vërtetuar nga përgjimi disa mujor që është kryer nga...

Lushnje, banorët gjejnë një trup të dekompozuar

Një trup I dekompozuar u gjet pasditen e kësaj të premteje në Lushnje. Sipas policisë viktima I cili mendohet të jetë rreth të 50-ve...

3 të plagosur e 20 të lënduar nga rrjedhja e gazit në Velipojë

Velipoja u trondit mëngjesin e kësaj të premteje, nga një shpërthim i fuqishëm, çka bëri që qindra pushues e banorë të përjetojnë çaste...

Shpërthimi në Velipojë, zbardhet ekspertiza teknike

Ekspertë te ISHTI-t dolën ne konkluzionin përfundimtar se shpërthimi në Velipojë ndodhi për shkak të rrjedhjes së gazit ndërsa pronarët e resortit kishin instaluar...

Stay connected

4,936FansLike
2,283FollowersFollow
87SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Të fundit

Ylli Ndroqi në telashe me drejtësinë! SPAK vendos sekuestron për 26 pasuri

Me kërkesë të SPAK, Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, vendosi sekuestrimin e 26 pasurive të Ylli...

Tre të plagosur nga rrjedhja e gazit në Elbasan

Tre persona mbetën të plagosur në Elbasan paraditen e kësaj të mërkure, si pasojë e rrjedhjes së gazit. Ngjarja ndodhi në një kompani private...

Gjin Gjoni ikën vetë!

Gjyqtari i Gjykatës së Apelit në Tiranë, Gjin Gjoni i ka paraqitur të hënën dorëheqjen e parevokueshme Këshillit të Lartë Gjyqësor, duke shmangur përballjen...