Ndërpritet rivlerësimi për gjyqtarin e çështjes “El Clásico”

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ndërpreu procesin e rivlerësimit për gjyqtarin e gjykatës së Apelit të Durrësit, Petraq Dhimitri, pasi ky i fundit dha...

“Besonim se po të bënim sakrifica Anisa do të kthehej në jetë”, flet Blerta...

Ringjallja nuk është e mundur, këtë e vërtetuan në mënyrën më makarbe gratë e familjes Josifi, të cilat humbën jetën njëra pas tjetrës. Ngjarja...

Plagoset me armë një 32-vjeçar

Plagosi me armë zjarri një shtetas, identifikohet dhe shpallet në kërkim nga Policia autori i dyshuar i ngjarjes. Rreth orës 23.05 të së shtunës,...

Seks në këmbim të makinës, pranga 2 policëve

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, (SPAK) në bashkëpunim me Drejtorinë Rajonale të SHÇBA-së, Tiranë finalizuan pas disa muajsh hetime me...

Arben Zefi, përfundimisht jashtë sistemit të drejtësisë

Kolegji i Posaçëm i Apelimit la në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për shkarkimin nga detyra të ish-kryetarit të Gjykatës së...

Shtyhet sërish seanca paraprake për ish-Kryeprokurorin Llalla

Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar shtyu për të dytën herë të premten, seancën paraprake për ish-prokurorin...

Rasti “unik”, Shpresa Beçaj shkarkohet nga detyra

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK, shpalli të premten vendimin për shkarkimin nga detyra të gjyqtares së Apelit Tiranë, Shpresa Beçaj e cila më...

Tragjedi në një familje në Tiranë, nënë e bijë i japin fund jetës

Kryeqyteti u trondit mbrëmjen e kësaj të enjteje nga një ngjarje e rëndë. Nënë e bijë u gjetën të pajeta në shtëpinë ku banonin,...

Zjarr në afërsi të Vorës, në autostradën Tiranë-Durrës

Një zjarr ka rënë në afërsi të Vorës, në autostradën Tiranë-Durrës, gjatë orëve të pasdites të së enjets. Momentalisht nuk dihet se çfarë e ka...

Grabitja në Rinas, SPAK mbyll hetimet. Në gjykatë 8 persona

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë në bashkëpunim me policinë gjyqësore të Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, ka përfunduar hetimet...

Stay connected

4,936FansLike
2,283FollowersFollow
87SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Të fundit

Ylli Ndroqi në telashe me drejtësinë! SPAK vendos sekuestron për 26 pasuri

Me kërkesë të SPAK, Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, vendosi sekuestrimin e 26 pasurive të Ylli...

Tre të plagosur nga rrjedhja e gazit në Elbasan

Tre persona mbetën të plagosur në Elbasan paraditen e kësaj të mërkure, si pasojë e rrjedhjes së gazit. Ngjarja ndodhi në një kompani private...

Gjin Gjoni ikën vetë!

Gjyqtari i Gjykatës së Apelit në Tiranë, Gjin Gjoni i ka paraqitur të hënën dorëheqjen e parevokueshme Këshillit të Lartë Gjyqësor, duke shmangur përballjen...