Shpërndanin kanabis në gjimnazet e Tiranën,prangosen 4 të rinj

4 të rinja janë arrestuar nga policia e Tiranës pasi shpërndanin drogë pranë ambienteve të shkollave. Të arrestuarit janë Spartak Perpalaj, 21 vjeç, Frans Meta,...

Gjykata e Hagës: Arben Froku të mos ekstradohet

I dënuar në Shqipëri me brugim të përjeshtëm për vrasjen e komisarit Dritan Lamaj, në shkurt të vitit 2013, Arben Frroku i ka shpëtuar...

40 ndryshime në policinë kriminale të drejtorisë Tiranë (arsyet)

Pas ndryshimeve të dy muajve më parë  të drejtorit të policisë së kryeqytetit dhe disa shefave të komisariateve, rradha tashmë i ka ardhur policisë...
video

Video/Arrestohet 32 vjeçari për trafikun e kallashnikovëve drejt Britanisë

Një prej personave të dyshuar për trafikun ndërkombëtar të kallshnikovëvve nga Shqipëria në drejtim të Anglisë është arrestuar nga policia. Saimir Çullhaj  32 vjeç është...

Sekuestrohen 75 kg kokainë,arrestohen 2 shqiptarë

Policia e Genovas,Itali pas një operacioni të mirëorganizuar ka arritur të sekuestrojë 75 kilogramë kokainë, në Portin e Genovas. Sipas mediave, janë prangosur pese persona,...
video

Si e “ fali ” policia disa herë nipin e ish-deputetit Arben Ndoka

Sa kohë xhaxhai i tij mbante veshur kostumin e deputetit, Danjan Ndoka kishte imunitet nga policia në qytetin e Lezhës. Ndonse 20 vjeçari ishte shpallur...

“Vjeshtë 2017” Fier/Sekuestrohen 16 makina,në pranga dy persona

Në kuadër të Planeve Operacionale "Vjeshtë 2017" dhe "Summer 2017" policia e Fierit  sekestroi 16 makina luksoze si dhe arrestoi dy persona. Eldison H., 21...

Shijak/Shpërthim në magazinën e mbjetjeve spitalore

Një eksploziv ka shpërthyer në afërsi të derës të magazinave të përpunimit të mbetjeve spitalore në Shijak. Nga eksplozivi është dëmtuar dera e jashtme e...

Shpërndante kokainë,arrestohet 33-vjeçari nga Lushnja

Një 33-vjeçar u arrestua nga policia e Fierit pas një investigimi 2 mujor,për trafik reoge dhe armëmbajtje pa leje. Mario Beqiri, 33 vjeç, banues në...
video

Tiranë/Policia rrugore ndëshkon drejtuesit e mjeteve të shërbimit publik

Policaia Rrugore e Tiranës ka ushtuar kontrolle në të gjithë territorin e qytetit, në orare të ndryshme dhe sipas hartës së evidentuar më herët...

Stay connected

4,990FansLike
1,996FollowersFollow
87SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Të fundit

Arrestohet Henri Çili dhe 40 të tjerë. Akuza: dyshime për korrupsion

Botuesi dhe pronari i Universitetit Europian të Tiranës Henri Çili është arrestuar në orët e para të mëngjesit nga policia, bashkë me 12 persona të tjerë...
video

Video, Makina u merr jeten dy kembesoreve ne Porcelan (Tirane)

Një aksident automobilistik me pasojë dy persona të vdekur ka ndodhur para pak minutash (15:02)  në kryeqytet. Ngjarja ka ndodhur në  rrugën "Xhanfize Keko" në...

Aksident me vdekje në Kamëz, humb jetën këmbësorja 35 vjeç

Një tjetër aksident me vdekje është shënuar para pak minutash në "Bulevardin Blu"  në Kamëz. Tiranë/Informacion Paraprak Rreth orës 17:35 në rrugën “Demokracia” në kryqëzim me...