KPA largon përfundimisht nga sistemi i drejtësisë gjyqtaren Valbona Seknaj

Kolegji i Posaçëm i Apelimit vendosi në mënyrë unanime të lërë në fuqi vendimin e Komisionit për shkarkimin nga detyra të ish-kryetares së Gjykatës...

Emërohet anëtari i 7-të i ‘ Gj.Kushtetuese! Meta dekreton Sonila Bejtjen! Reagojne ambasadat

Presidenti Ilir Meta ka emëruar Sonila Bejtjen, duke dekretuar kështu gjyqtaren e tretë nga vakancat e tij dhe të shtatën për 'Kushtetuesen'. Këshilli i Emërimeve...

Ish-gjyqtarit Astrit Haxhialushi i ndalohet rikthimi në drejtësi

Kolegji i Posaçëm i Apelimit vlerësoi se kur ish-gjyqtari i Apelit të Tiranës dha dorëheqjen nga detyra, duhej të kishte konsideruar edhe pasojat juridike...

Ish-anëtarja e Gjykatës së Lartë,Evelina Qirjako kërkon pezullimin e gjykimit për statusin në Kolegj

Ish-anëtarja e Gjykatës së Lartë, Evelina Qirjako kërkoi pezullimin e procesit në KPA, derisa Gjykata Administrative e Apelit të dalë me një vendim për...

Përparim Kalo emërohet anëtari i gjashtë i Gjykatës Kushtetuese

Përparim Kalo, një avokat biznesi në Tiranë, u emërua nga Presidenti Ilir Meta gjyqtar në Gjykatën Kushtetuese pasi u rendit i pari nga Këshilli...

Ish-gjyqtarja Eneida Civici akuzon KPK-në, por Kolegji i rrëzon ankimin

Ish-gjyqtarja Eneida Civici akuzoi Komisionin e Pavarur të Kualifikimit se kishte cenuar të drejtat e saj dhe të bashkëshortit gjatë procesit të rivlerësimit. Kolegji...

Kolegji lë në fuqi ndalimin 15-vjeçar për ish-gjyqtarin Agim Bendo

Ish-gjyqtari i Apelit të Tiranës, Agim Bendo u ankua në KPA ndaj vendimit që i ndalon atij rikthimin në sistemin e drejtësisë për 15...

KPA rrëzon ankimin e Elona Kana ndaj vendimit për ndërprerjen e vetingut

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi në mënyrë unanime vendimin e Komisionit për ndërperjen e procesit të rivlerësimit pas dorëheqjes së...

Gjin Gjoni ikën vetë!

Gjyqtari i Gjykatës së Apelit në Tiranë, Gjin Gjoni i ka paraqitur të hënën dorëheqjen e parevokueshme Këshillit të Lartë Gjyqësor, duke shmangur përballjen...

Fati i ish-Kryeprokurorit Llalla vendoset në Nëntor

Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar vendosi të enjten të rikthejnë për kryerje hetimesh të reja hetimore...

Stay connected

4,937FansLike
2,470FollowersFollow
87SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Të fundit

Dhunohet gazetari i njohur, e qëllojnë me grushta dhe shpulla në mes të Tiranës

Tiranë- Një gazetar i njohur në vend që punon në  tv informativ është dhunuar të martën në Tiranë nga një person i paidentifikuar. Ngjarja ka...

Plagoset me sende të forta prostituta në Elbasan

Elbasan- Një plagosje me sende të forta ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës mes punonjëseve të seksit në Elbasan. Për pasojë një 30-vjeçare ka...

3 të dënuar dalin nga “41-bis”, Emiljano Shullazi dhe 3 të tjerë do të...

Tiranë- Blerim Shullazi, Gilmando Dani dhe Endrit Zela tre nga 7 të burgosurit e regjimit "41-bis" kanë lënë këto qeli dhe u tranferuan në...