Agim Kajmaku lihet i lirë

Dy ditë pas arrestimit në spital, ish-Kryebashkiaku i Vorës Agim Kajmaku është lënë i lirë nga gjykata. Kajmaku u arrestua pasi u detyrua të...

Fundi i arratisë së Agim Kajmakut

Agim Kajmaku ishte shpallur në kërkim që prej Nëntorit të 2019-s dhe “fati” deshi që ish-Kryebashkiaku i Vorës të prangosej në spital, aty ku...

Shtyhet sërish seanca paraprake për ish-Kryeprokurorin Llalla

Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar shtyu për të dytën herë të premten, seancën paraprake për ish-prokurorin...

Grabitja në Rinas, SPAK mbyll hetimet. Në gjykatë 8 persona

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë në bashkëpunim me policinë gjyqësore të Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, ka përfunduar hetimet...

I “forti i Shkodrës” lihet i lirë

Vrasje, gjobëvënie, trafik armësh e pjesë e një grupi të strukturuar kriminal, janë akuzat që rëndojnë mbi Behar Bajrin, i ashtuquajturi “i forti i...

Adjola Lakra, viktimë apo bashkëpunëtore në ekzekutimin e Hekuran Billës?

Kjo vajzë 26-vjeçare do të qëndrojë në qeli, për një afat të pacaktuar. Ajo dyshohet si bashkëpunëtore në ekzekutimin e mbrëmjes së 11 Qershorit...

Në burg i arrestuari tjetër për masakrën në hotel

Dy ditë pas arrestimit në Tiranë, Ilir Xhepaj ka dalë këtë të hënë para Gjykatës së Kurbinit për t’u njohur me masën e sigurisë....

Saimir Tahiri rikthehet në pikën zero

Çështja e Saimit Tahirit do të rigjykohet në Gjykatën e Shkallës së Parë. Ka qenë ky vendimi i dhënë të premten nga Gjykata e...

Apeli shtyn me 9 ditë vendimin për Kelmend Balilin

Tiranë- Gjykata e Apelit për Krime të Rënda i dha vetes nëntë ditë kohë për të shpallur vendimin e formës së prerë për Kelmend...

Tahiri dënohet për shpërdorim detyre, 5 vite burg i konvertohen në 3 vite...

Trupa e Gjyqtarëve të Gjykatës së Krimeve të Rënda ka marrë vendim për Saimir Tahirin. Ish-ministri nuk do të shkojë në burg, por do...

Stay connected

4,936FansLike
2,283FollowersFollow
87SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Të fundit

Ylli Ndroqi në telashe me drejtësinë! SPAK vendos sekuestron për 26 pasuri

Me kërkesë të SPAK, Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, vendosi sekuestrimin e 26 pasurive të Ylli...

Tre të plagosur nga rrjedhja e gazit në Elbasan

Tre persona mbetën të plagosur në Elbasan paraditen e kësaj të mërkure, si pasojë e rrjedhjes së gazit. Ngjarja ndodhi në një kompani private...

Gjin Gjoni ikën vetë!

Gjyqtari i Gjykatës së Apelit në Tiranë, Gjin Gjoni i ka paraqitur të hënën dorëheqjen e parevokueshme Këshillit të Lartë Gjyqësor, duke shmangur përballjen...