video

Video/ Fadil Kasëmi nuk shfaq pendese në Gjykatë

Gjykata e krimeve të rënda caktoi masën e sigurisë arrest me burg për Fadil Kasëmin, 53 vjeçarin I cili vrau tre ditë më par...

Kreu i kontrabandës së cigareve lidhje biznesi dhe familjare me një pronar mediash

Policia e Tiranës 8 ditë më parë njoftoi se kishte arrestuar 17 persona si pjesë e një grupi të strukturuar kriminal në fushën e...

Artan Gjermeni nuk zhgënjen, liron nga burgu falsifikatorin e dokumentave

Operacionin policor për shpërbërjen e një bande falsifikimi dokumentash në kryeqytet, gjyqtari Artan Gjermeni e "shfryu" duke nxjerrë e nxjerrë nga burgu personazhin kryesor...

Investigim/Gjykata administrative “foleja” e korrupsionit

  Ne shqiperi kemi degjuar shpesh qe gjykatat jane modeli i “përkryer” i korrupsionit por qe te kthehen ne burim konfliktesh mes paleve ne nje...

Dy ish-deputetët: Ne jemi kurban të integrimit dhe prokuroria e ndikuar nga politika

Pas përfundimit të masës së sigurisë ndaj 34 të arrestuarvë avokatët mbrotjës të tyre kanë bërë me dije dhe detaje nga procesi në Gjykatën...

Kushtetuesja nuk pranon ankimimin e Arben Frrokut, mbetet në burg përjetë për vrasjen e...

Gjykata Kushtetuese  rrëzoi kërkesën e Arben Frrokut për rigjykim duke lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Apelit të krimeve të rënda me burgim...

E plotë/ Masat e sigurisë për 34 të arrestuarit e “VOL-VO4” (emrat)

Në një seancë maratonë të zhvilluar në ambjentet e Gjykatës së Krimeve të Rënda , mbrëmjen e së mërkurës  është vendosur vlerësimi i masave...

“6 mijë euro për legalizimin”/Gjykata lë në burg dy zyrtarët Marinin dhe Brikenën

6 mijë euro për legalizimin e një ndërtimi pa leje ishte shuma finaanciare që fundosi Marin Bezhanin shefin e zyrës së ALUIZNI-t në zonën...

Shfryhet “Tullumbacja” Forca e ligjit

Ndonëse nisja e operacionit “ Forca e ligjit”  u trumbetua si një sukses, të dhënat por dhe vendimi i gjykatës për disa nga të...

Vendim/ Si e dënonte dhunën në familje gjyqtarja e ndjerë

Që prej janarit të këtij viti, kur u emërua nga këshilli i lartë i drejtësisë si gjygjtare e shkallës së parë në Shkodër, Fildeze...

Stay connected

4,937FansLike
2,470FollowersFollow
87SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Të fundit

Plagoset me sende të forta prostituta në Elbasan

Elbasan- Një plagosje me sende të forta ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës mes punonjëseve të seksit në Elbasan. Për pasojë një 30-vjeçare ka...

3 të dënuar dalin nga “41-bis”, Emiljano Shullazi dhe 3 të tjerë do të...

Tiranë- Blerim Shullazi, Gilmando Dani dhe Endrit Zela tre nga 7 të burgosurit e regjimit "41-bis" kanë lënë këto qeli dhe u tranferuan në...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkon gjyqtarin Ken Dhima

Tiranë- Komisioni i Pavarur i Kualifikimit njoftoi shkarkimin e gjyqtarit të Gjykatës Administrative të Vlorës Ken Dhima, pasi e gjeti atë me probleme të...