Gj.Strasburgut: 5 pyetje Shqipërisë për prokuroren e shkarkuar nga Vettingu

Gjykata Evropiane e të drejtave të Njeriut në Strasburg ka marrë në konsideratë ankesën e ngirutr nga prokuroria shkarkuar nga procesi i Vettingut BesaNikehasani...

Apeli shtyn me 9 ditë vendimin për Kelmend Balilin

Tiranë- Gjykata e Apelit për Krime të Rënda i dha vetes nëntë ditë kohë për të shpallur vendimin e formës së prerë për Kelmend...

Gjyqi i Shullazit,dëshmon ish-ministri brendshëm Saimir Tahiri

Në seancen e radhës në gjyqin kundër Emiljano Shullazit dëshmoi dhe ish ministri i brendshëm Saimir Tahiri. Gjatë dëshmise Tahiri tha se kërcënimin e kandidatit...

Saimir Tahiri rikthehet në pikën zero

Çështja e Saimit Tahirit do të rigjykohet në Gjykatën e Shkallës së Parë. Ka qenë ky vendimi i dhënë të premten nga Gjykata e...

Vendim/ Si e dënonte dhunën në familje gjyqtarja e ndjerë

Që prej janarit të këtij viti, kur u emërua nga këshilli i lartë i drejtësisë si gjygjtare e shkallës së parë në Shkodër, Fildeze...

Fajdet, ish-drejtori i patentave: na ke varros me lekët që na morët

Skema e fajdeve  e zbuluar pak ditë më parë në qytetin e shkodrës ku  u arrestuan 11 persona dhe u dhanë në toatl 19...

Gjykata bën prokuror burrin e deputetes pas 4 vitesh zvarritje

Në një betejë të stërgjatur me institucionin e Presidentit, Bledar Valikaj burri i deputetes së partisë socialiste Ermonela Felaj ia ka dalë më në...

Dosja “Shullazi”:Prokuroria kërkon ballafaqim të dëshmitarëve

Prokuroria ka kërkuar ballafaqim e dëshmitarëve sot në Gjykatën e Krimeve të Rënda për çështjen “Shullazi” ,duke qenë se dëshmitë e dëshmitarëve të çështjes...
video

Video/ qytetari denoncon gjyqtaret nga taraca e pallatit

Nje qytetar denoncoi gjyqtaret per ceshtje pronesie nga taraca e nje pallati prane ministrise se drejtesise ne tirane. Ende nuk dihet se cilat jane kerkesat...
video

Video/Në shtëpinë e Fildezit

Fildeze Hafizi gjyqtarja e cila u vra barbarisht nga ish bashkëshorti 53 vjeçar u përcoll për në banesën e fundit….. Në katin e dytë të...

Stay connected

4,937FansLike
2,470FollowersFollow
87SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Të fundit

Dhunohet gazetari i njohur, e qëllojnë me grushta dhe shpulla në mes të Tiranës

Tiranë- Një gazetar i njohur në vend që punon në  tv informativ është dhunuar të martën në Tiranë nga një person i paidentifikuar. Ngjarja ka...

Plagoset me sende të forta prostituta në Elbasan

Elbasan- Një plagosje me sende të forta ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës mes punonjëseve të seksit në Elbasan. Për pasojë një 30-vjeçare ka...

3 të dënuar dalin nga “41-bis”, Emiljano Shullazi dhe 3 të tjerë do të...

Tiranë- Blerim Shullazi, Gilmando Dani dhe Endrit Zela tre nga 7 të burgosurit e regjimit "41-bis" kanë lënë këto qeli dhe u tranferuan në...