Ekstradohen nga Zvicra dy të kërkuar nga autoritetet shqiptare

Ekstradohen nga Zvicra dy persona në kërkim nga autoritetet. Gjatë ditë së djeshme janë ekstraduar nga Zvicra për në burgun e 313 Tiranë, Arben Mlloja,...

Lirimi i të arrestuarit për 5 ton drogë në Vlorë,KLD : Problem serioz

Një ditë pas lirimit të Rakip Arapaj, që u kap me 5 ton drogë në Llakatund të Vlorës,ka reaguar Këshilli i Lartë i Drejtësisë. KLD...

Vrau efektivin e FNSH-së në Torovicë,Prokuroria kërkon burgim të përjetshëm për David Qosaj

Prokuroria për Krime të Rënda ka kërkuar dënimin me burgim të përjetshëm për të David Qosaj, i akuzuar për vrasjen e efektivit të policisë...

Gjykata e Krimeve të Rënda,Sali Berisha thërritet si dëshmitar me kërkesë të Emiljano Shullazit

Gjatë seancës ndaj Shullazit ndodhi e papritura. Në përfundim të dëshmisë së Tahirit,ka qenë vetë Emiljano Shhullazi që është ngritur në këmbë e i ka...

Gjyqi i Shullazit,dëshmon ish-ministri brendshëm Saimir Tahiri

Në seancen e radhës në gjyqin kundër Emiljano Shullazit dëshmoi dhe ish ministri i brendshëm Saimir Tahiri. Gjatë dëshmise Tahiri tha se kërcënimin e kandidatit...
video

Video/Dëshmon Enea Bekteshi: ” Nuk e dija qe godita makinë policie”

Protagonisti i ngjarjes së rëndë në Elbasan, Enea Bekteshi pranoi para gjykatës së krimeve të rënda se ishte ai drejtuesi i "Audit" që goditi...

I vranë djemtë, nëna merr pjesë në çdo seancë gjyqësore të vrasëve të dyshuar

Ndryshe nga sa ndodh në seancat gjyqësore në Shqipëri, ku rëndom në salla sheh të afërm të të akuzuarve, kësaj here një nëne së...

Ndryshon dëshminë ndaj Shullazit biznesmeni nga Lushnja,pritet dhe përballja me Tahirin

Sot është mbajtur seanca e rradhës për Emiljano Shullazin e bandën e tij. Gjatë seancës së sotme ka dëshmuar biznesmeni nga Lushnja që kishte “kryqëzuar”...

Skandali CEZ-DIA/ Prokuroria kërkon 15 vite burg për Kastriot Islamaj

Prokuroria kërkoi 15 vite heqie lirie për Kastriot Islamaj ish administratorin e kompanisë DIA.Ai akuzohet për ngritjen e një skeme mashtruse me mbledhjen e...

Vrau punonjësin e policisë,ekspertiza:Qosaj nuk i shpëton përgjegjsisë penale

David Qosaj,autor i vrasjes së efektivit të FNSH-së së Shkodrës,Ardian Kodra,sipas tri ekspertëve psikiatër,ka pasur çrregullime të personalitetit por kjo nuk e përjashton nga...

Stay connected

4,937FansLike
2,470FollowersFollow
87SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Të fundit

Dhunohet gazetari i njohur, e qëllojnë me grushta dhe shpulla në mes të Tiranës

Tiranë- Një gazetar i njohur në vend që punon në  tv informativ është dhunuar të martën në Tiranë nga një person i paidentifikuar. Ngjarja ka...

Plagoset me sende të forta prostituta në Elbasan

Elbasan- Një plagosje me sende të forta ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës mes punonjëseve të seksit në Elbasan. Për pasojë një 30-vjeçare ka...

3 të dënuar dalin nga “41-bis”, Emiljano Shullazi dhe 3 të tjerë do të...

Tiranë- Blerim Shullazi, Gilmando Dani dhe Endrit Zela tre nga 7 të burgosurit e regjimit "41-bis" kanë lënë këto qeli dhe u tranferuan në...