Ish-kreu i hipotekave Ilirjan Muho dëshmon ndaj Shullazit

Gjatë ditës së sotme është zhvilluar seanca e rradhës ndaj Emiljano Shullazit,ku dëshmuan ish- kreu i Hipotekave, Ilirjan Muho, truproja i Ylvi Beqajt, babai...

Drogë me Veliere/ Lihen në burg italiani dhe shqiptari

Italiani Xhovani Paladino dhe shqiptarin Veli Ymeri, u lanë në burg nga Gjykata e Krimeve të Rënda pasi akuzës së ngritur ndaj...

Artan Gjermeni nuk zhgënjen, liron nga burgu falsifikatorin e dokumentave

Operacionin policor për shpërbërjen e një bande falsifikimi dokumentash në kryeqytet, gjyqtari Artan Gjermeni e "shfryu" duke nxjerrë e nxjerrë nga burgu personazhin kryesor...

Krimet e Rënda rrëzojnë kërkesën e avokatëve të Shullazit,trupa gjykuese nuk ndryshon

Gjykata e Krimeve të Rënda në Tiranë, ka rrëzuar kërkesën e avokatëve të Emiljano Shullazit dhe të grupit të tij,për ndryshimin e trupit gjykues...

Shtyhet seanca për Denis Shtrazën

Gjyqi ndaj Denis Shtrazës,i akuzuar për pengmarrjen e Gazmend Çollakut në janar të 2016,është shtyrë. Sipas prokurorisë akt-espertiza e GPS së makinës së Ervin Dalipaj...

Vdekja e turistes ruse,shtyhet me 30 ditë paraburgimi për Ermal Fatajn

Ermal Fatajn,të dyshuarin për vrasjen e turistes ruse Ksenia Kiok,Gjykata e Sarandës e ka shtyrë me 30 ditë të tjeta paraburgim.Akt-ekapertiza e AND- së...
video

Vendimi/ Urdhëri i pushuar i mbrojtjes për Fildeze Hafizin

Fildes Hafizi nuk ka qenë e pajisur me urdhër-mbrojtje në momentin kur ka ndodhur vrasja. Ky është vendimi i Gjykatës së Tiranës, i siguruar nga...

Kujt do ti besohen fëmijët e gjykatëses

Bashkia Tiranë përmes Drejtorisë së Mbrojtjes dhe Përfshirjes Sociale,ka nisur të plotësojë dokumentacionin për heqien e kujdestarisë së babait që është në burg...

Lirimi i Fadil Kasemit, KLD inspektim gjyqtarëve të Kavajës

Kanë nisur verifikimet për tre gjyqtarët e Kavajës që 2016 dënuan Fadil Kasemin me tre vite burg.Gjyqtarët që do të verifikohen janë Luan Lusha,Eda...

Vendim/ Si e dënonte dhunën në familje gjyqtarja e ndjerë

Që prej janarit të këtij viti, kur u emërua nga këshilli i lartë i drejtësisë si gjygjtare e shkallës së parë në Shkodër, Fildeze...

Stay connected

4,937FansLike
2,470FollowersFollow
87SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Të fundit

Dhunohet gazetari i njohur, e qëllojnë me grushta dhe shpulla në mes të Tiranës

Tiranë- Një gazetar i njohur në vend që punon në  tv informativ është dhunuar të martën në Tiranë nga një person i paidentifikuar. Ngjarja ka...

Plagoset me sende të forta prostituta në Elbasan

Elbasan- Një plagosje me sende të forta ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës mes punonjëseve të seksit në Elbasan. Për pasojë një 30-vjeçare ka...

3 të dënuar dalin nga “41-bis”, Emiljano Shullazi dhe 3 të tjerë do të...

Tiranë- Blerim Shullazi, Gilmando Dani dhe Endrit Zela tre nga 7 të burgosurit e regjimit "41-bis" kanë lënë këto qeli dhe u tranferuan në...