Agim Kajmaku lihet i lirë

Dy ditë pas arrestimit në spital, ish-Kryebashkiaku i Vorës Agim Kajmaku është lënë i lirë nga gjykata. Kajmaku u arrestua pasi u detyrua të...

Fundi i arratisë së Agim Kajmakut

Agim Kajmaku ishte shpallur në kërkim që prej Nëntorit të 2019-s dhe “fati” deshi që ish-Kryebashkiaku i Vorës të prangosej në spital, aty ku...

Shtyhet sërish seanca paraprake për ish-Kryeprokurorin Llalla

Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar shtyu për të dytën herë të premten, seancën paraprake për ish-prokurorin...

Grabitja në Rinas, SPAK mbyll hetimet. Në gjykatë 8 persona

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë në bashkëpunim me policinë gjyqësore të Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë, ka përfunduar hetimet...

I “forti i Shkodrës” lihet i lirë

Vrasje, gjobëvënie, trafik armësh e pjesë e një grupi të strukturuar kriminal, janë akuzat që rëndojnë mbi Behar Bajrin, i ashtuquajturi “i forti i...

Adjola Lakra, viktimë apo bashkëpunëtore në ekzekutimin e Hekuran Billës?

Kjo vajzë 26-vjeçare do të qëndrojë në qeli, për një afat të pacaktuar. Ajo dyshohet si bashkëpunëtore në ekzekutimin e mbrëmjes së 11 Qershorit...

Në burg i arrestuari tjetër për masakrën në hotel

Dy ditë pas arrestimit në Tiranë, Ilir Xhepaj ka dalë këtë të hënë para Gjykatës së Kurbinit për t’u njohur me masën e sigurisë....

Saimir Tahiri rikthehet në pikën zero

Çështja e Saimit Tahirit do të rigjykohet në Gjykatën e Shkallës së Parë. Ka qenë ky vendimi i dhënë të premten nga Gjykata e...

Apeli shtyn me 9 ditë vendimin për Kelmend Balilin

Tiranë- Gjykata e Apelit për Krime të Rënda i dha vetes nëntë ditë kohë për të shpallur vendimin e formës së prerë për Kelmend...

Tahiri dënohet për shpërdorim detyre, 5 vite burg i konvertohen në 3 vite...

Trupa e Gjyqtarëve të Gjykatës së Krimeve të Rënda ka marrë vendim për Saimir Tahirin. Ish-ministri nuk do të shkojë në burg, por do...

Stay connected

4,937FansLike
2,470FollowersFollow
87SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Të fundit

Plagoset me sende të forta prostituta në Elbasan

Elbasan- Një plagosje me sende të forta ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës mes punonjëseve të seksit në Elbasan. Për pasojë një 30-vjeçare ka...

3 të dënuar dalin nga “41-bis”, Emiljano Shullazi dhe 3 të tjerë do të...

Tiranë- Blerim Shullazi, Gilmando Dani dhe Endrit Zela tre nga 7 të burgosurit e regjimit "41-bis" kanë lënë këto qeli dhe u tranferuan në...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkon gjyqtarin Ken Dhima

Tiranë- Komisioni i Pavarur i Kualifikimit njoftoi shkarkimin e gjyqtarit të Gjykatës Administrative të Vlorës Ken Dhima, pasi e gjeti atë me probleme të...