Reperi shqiptar lirohet pas 8 muajsh burgim

TIRANE- Arkimed Lushaj, është liruar nga burgu rreth 8 muaj pasi u arrestua në një hotel në periferi të kryeqytetit. I njohur me emrin e...

 Durim Bami kërkon dëmshpërblim për burgim të padrejtë

Personazhi i njohur nga Fushë - Kruja Durim Bami i njohur si i "penduari" për atentatin e mbetur në tentativë ndaj Tom Doshit i...

Kërcënohet efektivi i shërbimit që kallëzoi 6 ish-deputetët e opozitës

4 muaj pas hyrjes me forcë nga 6 ish deputetët e partisë demokratike në ambientet e drejtorisë së policisë së Tiranës efektivi I shërbimit...

Vrasja e Arben Bilalit, kapet i forti i “Myslym Shyrit”

4  muaj pas vrasjes së bujshme të  Arben Bilalit në Tiranë, hetuesit kanë arritur të  identifikojnë autorin kryesor të dyshuar. Bëhet fjalë për personazhin e...

Emrat, kush janë shefat e policisë kriminale të ndryshuar në tiranë

Zyrtarizimi si i emëruar i Rebani Jaupajt  në postin e drejtorit të policisë  vendore  tiranë (post të cilin e mbante si i komanduar) ,...

Shkodër, kapet Lush Pjollaj,  i dënuar me 23 vite  për vrasje

Finalizohet operacioni policor i koduar "Dukagjini", për kapjen e një personi të shumëkërkuar. Operacioni në Dukagjin nga strukurat e DVP Shkodër zhvilluar në kushte të...

Tentojnë të rrëmbejnë policinë, ai i plagos me armë (Sauk)

E kishin lënë për tu takuar dhe për tu sqaruar pas një konflikit që kishin pasur më herët, por  përfundoj me përdorimin e armëve...

40 ndryshime në policinë kriminale të drejtorisë Tiranë (arsyet)

Pas ndryshimeve të dy muajve më parë  të drejtorit të policisë së kryeqytetit dhe disa shefave të komisariateve, rradha tashmë i ka ardhur policisë...

Atentati në Vlorë, një i vrarë dhe një i plagosur, (lidhja me Greqinë)

Vlorë- Dy persona ranë preh e një atentati me armë zjarri në fshatin Poro të Novoselës. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 01:15 minuta të së...

Anëtari i KLP-së V.Staka, nën hetim për zhdukje të fashikujve hetimorë (BIRN)

Prokurori Vatë Staka është prej vitit 2018 nën hetim nga Prokuroria e Shkodrës, por procedimi penal nuk e ndali Prokuroren e Përgjithshme të Përkohshme,...

Stay connected

4,990FansLike
1,996FollowersFollow
87SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Të fundit

Arrestohet Henri Çili dhe 40 të tjerë. Akuza: dyshime për korrupsion

Botuesi dhe pronari i Universitetit Europian të Tiranës Henri Çili është arrestuar në orët e para të mëngjesit nga policia, bashkë me 12 persona të tjerë...
video

Video, Makina u merr jeten dy kembesoreve ne Porcelan (Tirane)

Një aksident automobilistik me pasojë dy persona të vdekur ka ndodhur para pak minutash (15:02)  në kryeqytet. Ngjarja ka ndodhur në  rrugën "Xhanfize Keko" në...

Aksident me vdekje në Kamëz, humb jetën këmbësorja 35 vjeç

Një tjetër aksident me vdekje është shënuar para pak minutash në "Bulevardin Blu"  në Kamëz. Tiranë/Informacion Paraprak Rreth orës 17:35 në rrugën “Demokracia” në kryqëzim me...