Prokurori Besim Hajdarmataj të hënën para Vetingut 

Prokurori i Krimeve të Rënda Besim Hajdarmataj do të dalë ditën e hënë para Komisionit të Vetingut për t’u njohur me hetimin e trefishtë...

KPK  shkarkon nga detyra prokurorin Ndini Tavani, kandidat për SPAK

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra prokurorin Ndini Tavani, i cili ishte edhe kandidat për SPAK-un. Shkak i shkarkimit është bërë...

Anëtari i KLP-së V.Staka, nën hetim për zhdukje të fashikujve hetimorë (BIRN)

Prokurori Vatë Staka është prej vitit 2018 nën hetim nga Prokuroria e Shkodrës, por procedimi penal nuk e ndali Prokuroren e Përgjithshme të Përkohshme,...

Çfarë i lidh hajdutët e bagazheve me grabitjen e Rinasit?

Vjedhjet e përsëritura  të pasagjerëvë në aeroportin e rinasit shqetësuan jo pak, policinë  disa ditë  pas grabitjes së bujshme të 9 Prillit, ku 5...

KPK çon në prokurori Petrit Fushën (raporti)

  Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka referuar në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krimet e Rënda raportin me rezultatet përfundimtare të...

Zyrtare, Policia: 4 të arrestuar për grabitjen në Rinas (Emrat)

Vazhdon veprimtaria hetimore për  zbardhjen e plotë të  ngjarjes së  ndodhur më datë 9 prill në Rinas. Në pranga katër persona si  autorë të dyshuar...

Zbulohet toka që u shit për fajde. dy ish-zyrtarët e përfshirë (përgjimet)

Drejtor  i Tregut të shitjeve me shumicë në Shkodër Vinko Nikprelaj sipas organit të akuzës  dyshohet se është i përfshirë në skemën e fajdeve...

Prokuroria: Të konfiskohet kjo pasuri e Kelmend Balilit

Prokuroria e Krimeve tw Rwnda kwrkon konfiskimin e pasurisw sw Kelemend Balilit i njohur ndryshe si "Eskobari i Ballkanit" Prokuroria per Krime te Renda...

Vatë Staka i vetmi kandidat për në KLP,pas shkarkimit të Antoneta Sevdarit

Pasi Kolegji i Posaçëm i Apelimit vendosi të shkarkoi nga detyra prokuroren Antoneta Sevdari, njëherësh ajo u shkarkua dhe si  anëtare e Këshilli të...

Fajdet, Pse nuk arrestohet edhe ish-prefekti Radovani me dy djemtë?

Skema e fajdeve e zbuluar dhe e dokumentuar nga prokuroria dhe policia e shkodrës pak ditë më parë (14 mars 2019) çoji në nxjerrjen...

Stay connected

4,927FansLike
1,828FollowersFollow
86SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Të fundit

Aksident me vdekje në Kamëz, humb jetën këmbësorja 35 vjeç

Një tjetër aksident me vdekje është shënuar para pak minutash në "Bulevardin Blu"  në Kamëz. Tiranë/Informacion Paraprak Rreth orës 17:35 në rrugën “Demokracia” në kryqëzim me...

 Ekskluzive/ Urdhër arresti ndaj Agim Kajmakut, arratiset ish- kryebashkiaku i Vorës

Ndaj Agim Kajmakut tashmë ka një urdhër arresti. Përveç shkarkimit  nga detyra nga Komisioni Qëndoror i Zgjedhjeve me datën 1 Nëntor, tashmë ish kryebashkiaku...

Tiranë/Tjetër aksident me vdekje, humbet jetën një  djalë 17 vjeç

Rreth orës 22:00, në aksin rrugor Tiranë-Elbasan janë përplasur dy automjete. Si pasojë e përplasjes nga plagët e marra ka ndërruar jetë në spital shtetasi;...