Zyrtare, Policia: 4 të arrestuar për grabitjen në Rinas (Emrat)

Vazhdon veprimtaria hetimore për  zbardhjen e plotë të  ngjarjes së  ndodhur më datë 9 prill në Rinas. Në pranga katër persona si  autorë të dyshuar...

(Emrat +foto), kush janë grosistët e hashashit cokollatë që u kapën në tiranë

Policia e Tiranës njoftoi një ditë më parë se kishte  kapur rreth 111 kg hashash cokollate  me një vlerë shitje në treg prej 240...

Dokumenta, si mashtroi babai i zvministres qytetarët për pallatin

Me dhjetra qytetarë të mashtruar dhe një pallat që ka mbetur pa përfunduar së ndërtuari në kryeqytet. Ky është bilanci i konstatuar nga policia...

Kush është polici që bën thirrje me megafon në tubimin e opozitës

Opozita ka dalë dhe këtë të mërkurë në protestën e rradhës, në të njëjtën ditë që mbahet seanca parlamentare. Të grumbulluar përpara godinës së...

Fajdet, të akuzuarit: Familja Radovani na ka mashtruar, i kemi dhënë lekë borxh

Paraditen e së martës 12 të arrestuarit si pjesë e një grupi të dhënies së parave me fajde në qytetin e shkodrës kanë dalë...

2.5 mld lekë për  “Bllokun e Dhomave të Sigurisë”, në policinë e Tiranës

Me një procedurë të hapur , Drejtoria e Policisë së kryeqytetit ka hapur tenderin për ndërtimin e një godine 5+1 e cila do të...

Kristjan Martini autor i dyshuar i vrasjes së Nardit të Bujtinave

Kristjan Sulaj (Martini) ështëautori idyshuar  që sipas policisë së Shkodrës ka ekzekutuar një javë më parë në Shkodër, Ferdinand Polia, të njohur ndryshe edhe si...

Identifikohet, i katërti që mori pjesë në vrasjen e Jurgen Kurtit

Personi i katërt që dyshohet se ka marrë pjesë në ekzukutimin e 26 vjeçarit Jurgen Kurti në kryeqytet mësohet se është shtetasi nga Patosi...

Foto-kush është Olsi një prej të dyshuarve për vrasjen e Jurgen Kurtit

Ky që shihni në këtë foto është Olsi Qalliaj 22 vjecc lindur në Patos dhe banues në Fier. Sipas policisë së tiranës ky person është...

Protesta e unazës së re, dorëhiqet shef i komisariatit 6

Pal Marku u emëruar në qershor të vitit 2018 si shef i komisariatit numër 6 pas një eksperience drejtuese në drejtorinë e burgjeve. 9 muaj...

Stay connected

4,955FansLike
1,920FollowersFollow
87SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Të fundit

video

Video, Makina u merr jeten dy kembesoreve ne Porcelan (Tirane)

Një aksident automobilistik me pasojë dy persona të vdekur ka ndodhur para pak minutash (15:02)  në kryeqytet. Ngjarja ka ndodhur në  rrugën "Xhanfize Keko" në...

Aksident me vdekje në Kamëz, humb jetën këmbësorja 35 vjeç

Një tjetër aksident me vdekje është shënuar para pak minutash në "Bulevardin Blu"  në Kamëz. Tiranë/Informacion Paraprak Rreth orës 17:35 në rrugën “Demokracia” në kryqëzim me...

 Ekskluzive/ Urdhër arresti ndaj Agim Kajmakut, arratiset ish- kryebashkiaku i Vorës

Ndaj Agim Kajmakut tashmë ka një urdhër arresti. Përveç shkarkimit  nga detyra nga Komisioni Qëndoror i Zgjedhjeve me datën 1 Nëntor, tashmë ish kryebashkiaku...