Në veting pa plotësuar formularin, rasti i pazakontë i gjyqtares Shpresa Beçaj

I pazakontë mund të konsiderohet rasti i gjyqtares së Apelit të Tiranës, Shpresa Beçaj, e cila në seancën e parë dëgjimore në Komisionin e...

Albana Shtylla zgjidhet në krye të KPA

Kolegji i Posaçëm i Apelimit zhvilloi të martën seancën për zgjedhjen e kryetarit të ri të Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, me mandat nga...

Ndërpritet vetingu për gjyqtarin Amarildo Laçi

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit njoftoi të martën vendimin e përfundimit të procesit të vetingut për gjyqtarin e Gjykatës Administrative të Apelit, Amarildo Laçi....

Veting pa telashe për Valdete Hoxhën

Gjyqtarja e Apelit të Tiranës, Valdete Hoxha u përball të hënën me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit në një seancë dëgjimore ku u morën...

Zv/Prokurori i Përgjithshëm bind KPK

Zëvendës Prokurori i Përgjithshëm, Thoma Jano ka bindur Komisionin e Pavarur të Kualifikimit, KPK, se nuk qëndronte thuajse e gjithë balanca negative në vlerën...

Besim Hajdarmataj konfirmohet në detyrë dhe referohet për disiplinim

Besim Hajdarmataj, me një karrierë 20 vjeçare në sistemin e drejtësisë dhe që u bë i njohur në vitin 2017 si një nga prokurorët...

Anëtari i KLP-së V.Staka, nën hetim për zhdukje të fashikujve hetimorë (BIRN)

Prokurori Vatë Staka është prej vitit 2018 nën hetim nga Prokuroria e Shkodrës, por procedimi penal nuk e ndali Prokuroren e Përgjithshme të Përkohshme,...

KPK çon në prokurori Petrit Fushën (raporti)

  Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka referuar në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krimet e Rënda raportin me rezultatet përfundimtare të...

Vettingu/ Shkëlzen Selimi, shkarkohet përfundimisht si gjyqtar nga KPA

Kolegji i Posacëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për shkarkimin e ish-gjyqtarit të cështjes “Gërdeci”, Shkëlzen...

Rivlerësimi i prokurorit Besnik Cani,KPK mbylli sytë para shkeljeve

Trupa gjyqësore me relator Lulzim Hamitaj nuk është shprehur qartë për listën e gjatë të shkeljeve etike, profesionale dhe deklarimeve të pasakta mbi pasurinë...

Stay connected

4,951FansLike
2,250FollowersFollow
87SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Të fundit

Fati i ish-Kryeprokurorit Llalla vendoset në Nëntor

Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar vendosi të enjten të rikthejnë për kryerje hetimesh të reja hetimore...

Agim Kajmaku lihet i lirë

Dy ditë pas arrestimit në spital, ish-Kryebashkiaku i Vorës Agim Kajmaku është lënë i lirë nga gjykata. Kajmaku u arrestua pasi u detyrua të...

Policia në kërkim të Talo Çelës, 10 mijë Euro për këdo që jep informacion

Policia e Shtetit, duke vlerësuar si mjaft të rëndësishëm dhe rezultativ bashkëpunimin me qytetarët, kërkon sërish bashkëpunimin dhe kontributin e tyre për të lokalizuar...