Shpërthim i fuqishëm pranë hotelit të burrit të Elvana Gjatës

Një shpërthimi i fuqishëm është regjistruar pranë Qendrës Shëndetësore Universitare në Tiranë, i cili mendohet të jetë shkaktuar nga lëndë eksplozive.

Shpërthimi ka ndodhur në rrugën mes një lokali në pronësi të shtetasit Klevis G dhe hotelit Viktoria në pronësi të familjes së Ervin Matës bashkëshortit të Elvana Gjatës. nuk dihet se cili prej dy biznesve ka qenë shenjestra.

Nuk raportohen të lënduar nga ngjarja, ndërkohë që zhurma ka qenë e fuqishme dhe ka shkaktua panik tek banorët e zonës.

Lajm i fundit – Shpërthim i fuqishëm pranë QSUT në Tiranë

Lajm i fundit – Shpërthim i fuqishëm pranë QSUT në TiranëNjë shpërthimi i fuqishëm është regjistruar pranë Qendrës Shëndetësore Universitare në Tiranë, i cili mendohet të jetë shkaktuar nga lëndë eksplozive.Shpërthimi ka ndodhur në rrugën mes një lokali në pronësi të shtetasit Klevis G dhe hotelit Viktoria në pronësi të familjes së Ervin MAtës bashkëshortit të Elvana Gjatës. nuk dihet se cili prej dy biznesve ka qenë shenjestra.Nuk raportohen të lënduar nga ngjarja, ndërkohë që zhurma ka qenë e fuqishme dhe ka shkaktua panik tek banorët e zonës.Tiranë/Informacion paraprak policorMë datë 30.05.2020, rreth orës 22:40, në një rrugicë të ndërmjetme midis një lokali dhe një hoteli në rrugën e “Dibrës”, ka shpërthyer një sasi e dyshuar si lëndë plasese.Si pasojë e shpërthimit nuk ka asnjë të lënduar, por vetëm dëme të vogla materiale tek të dy objektet.Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

Posted by SOS News on Saturday, 30 May 2020

Tiranë/Informacion paraprak policor

Më datë 30.05.2020, rreth orës 22:40, në një rrugicë të ndërmjetme midis një lokali dhe një hoteli në rrugën e “Dibrës”, ka shpërthyer një sasi e dyshuar si lëndë plasese.

Si pasojë e shpërthimit nuk ka asnjë të lënduar, por vetëm dëme të vogla materiale tek të dy objektet.

Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit./sosnews.al

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here