Tiranë, tjetër aksident me vdekje tek rruga e “TEG-ut” (foto)

Tiranë– Një tjetër aksident me vdekje është  shënuar në rrugën në afërsi të qendrës tregtare “TEG”.

Zyrtarisht mësohet se mjeti me drejtues shtetasin  Bujar Marku  ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga  duke u përplasur me bordurën e rrugës.

Për pasojë ka  ndërruar jetë  Bujar A. Marku 33 vjeç (10.10.1986)

Nga ana e grupit hetimor të ngritur në vendngjarje nuk është arritur të përcaktohet ende shkaku determinant i aksidentit.

Marku me origjinë nga Kukësi  banonte në Paskuqan. Sosnews.al sjell fotot e viktimës dhe të mjetit.

Rruga  pranë “TEG” është kthyer në një njollë të “Zezë” për aksidentet rrugore.  MArku është viktima e 5 brenda 3 muajve në të njëjtin vend.

Me datën 16 Qershor  tek rrethrrotullimi i “TEG” sipasojë e daljes nga rruga humbën jetën Florida 22 vjeç , babait Bardhokut 62 vjeç, nënës Valentina 54 vjeç, ndërsa motra Xhuliana 26 vjeç po lufton me jetën në spitalin ushtarak. I plagosur ka mbetur dhe drejtuesi i mjetit 32 vjeçari nga Puka Arlind Aliaj./sosnews.al

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here